Nowości  Dostęp do Internetu    
 


DostępDoInternetu.pl > Internet na europejskich lotach Lufthansy

2015-09-21 Internet na europejskich lotach Lufthansy

Z początkiem 2016 roku Lufthansa zaoferuje szerokopasmowy Internet na lotach krótkiego i średniego zasięgu.


Pasażerowie Lufthansy na trasach kontynentalnych zyskają pełny dostęp do komunikacji i sieci nad chmurami. (grafika: Lufthansa)

"Lufthansa od zawsze była liderem dostępu do Internetu na pokładzie. Wyposażyliśmy całą flotę międzykontynentalną w szerokopasmowy dostęp do Internetu FlyNet, teraz przyszedł czas na zapewnienie dostępu do sieci pasażerom na pozostałych trasach - krótkiego i średniego zasięgu. Dzięki temu będziemy pierwszą linią lotniczą w Europie, która zaoferuje gościom możliwość surfowania w czasie podróży w sieci z taką samą prędkością i jakością jak w domu." - powiedział Carsten Spohr, prezes zarządu i dyrektor generalny Lufthansy.

Nowa usługa Lufthansy i partnera technologicznego Inmarsat, jest oparta w dużej mierze na nowoczesnej szerokopasmowej technologii satelitarnej Inmarsat - sieci Global Xpress - i zapewnia stabilny dostęp do Internetu na pokładach samolotów.

Inmarsat uruchomił w ostatnim czasie trzeciego satelitę, a Lufthansa jest jej pierwszym lotniczym klientem.

Pasażerowie będą mieć dzięki niej dostęp do sieci na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem Wi-Fi.

Sieć umożliwi nie tylko tak proste czynności jak sprawdzenie maili, ale także zapewni dostęp do rozbudowanych aplikacji a nawet streaming. Dodatkowo podróżujący będą również mogli używać swoich telefonów komórkowych do wysyłki i odbioru wiadomości tekstowych, a także transferu danych zgodnie z umową ze swoim operatorem komórkowym.

Rozmowy telefoniczne na pokładzie nie będą nadal możliwe, ponieważ mogłoby to przeszkadzać niektórym pasażerom.

Pierwsze rozkładowe połączenie z dostępem do szerokopasmowego Internetu odbyło się na pokładzie Lufthansy 15 stycznia 2003 roku. Pomimo rosnącego zainteresowania wśród pasażerów, ten technicznie niezawodny, bezprzewodowy dostęp do Internetu musiał zostać zawieszony w 2006 roku, ponieważ satelity niezbędne do jego zapewniania przestały funkcjonować. W 2010 roku Lufthansa ponownie została pierwszą linią lotniczą, która zaoferowała dostęp do szerokopasmowego Internetu na swoich rejsach międzykontynentalnych.

Od początku tego roku FlyNet dostępny jest we wszystkich 106 maszynach międzykontynentalnej floty Lufthansy. Tym samym linia posiada największą liczbę maszyn z dostępem do szerokopasmowego Internetu na świecie.

DostępDoInternetu.pl na serwisach społecznościowych: